تاريخ : يکشنبه 15 اسفند 1400 | 21:09 | نویسنده : مجیک

اشتیاق پیرامون رشد سریع و پذیرش فناوری ابری منجر به ایجاد استاندارد های متعدد و فعالیت متمرکز بر کاربران ابری و نیازهای آنها شده است. این امر منجر به سردرگمی بازار در مورد اینکه کدام استانداردها مناسب ‌ترین هستند شده و یک چالش بزرگ در بررسی قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری محسوب می شود. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر بهتر است ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

شناخت قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری

در بررسی قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری باید گفت که سازمان‌هایی که از فناوری ابری استفاده می‌کنند یا کسانی که به استفاده از خدمات مبتنی بر ابر فکر می‌کنند، موظف هستند اطمینان حاصل کنند که ارائه‌ دهندگان ابری انتخاب ‌شده با استانداردها و بهترین شیوه‌ های تعیین‌شده مطابقت دارند. رهبران فناوری اطلاعات می توانند از این اطلاعات برای آشنایی با استاندارد های انطباق ابری استفاده کنند و بفهمند که چه سؤالاتی را باید از ارائه دهندگان ابر در مورد تلاش آنها برای انطباق با استانداردهای خاص و همچنین نحوه انتخاب استانداردهای مناسب برای سازمان خاص خود بپرسند. سازمان هایی که استانداردهای انطباق ابری را توسعه می دهند باید در این حوزه مورد ارزیابی قرار گیرند. بسیاری از سازمان‌ های فنی و حرفه‌ای به جنبه ‌های مختلف فناوری ابر می ‌پردازند و استاندارد ها، توصیه ‌ها و راهنمایی ‌های خود را برای اجرای موفق ابر ارائه می‌کنند.

  • راهنمای مدیریت امنیت ابری و بهترین شیوه ها شامل:

چگونه شعاع انفجار امنیت ابری حملات اعتباری را محدود کنیم

نحوه ارزیابی ابزارهای CASB برای استقرار چند ابری

مزایای امنیتی پلت فرم حفاظت از حجم کار ابری و ویژگی های آن ها

  • استانداردهای ابری (CSCC)

CSCC یک گروه پشتیبانی از کاربر نهایی در حوزه قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری است که بر پذیرش فناوری ابری و بررسی استاندارد های ابری و مسائل امنیتی و قابلیت همکاری متمرکز است. مقالات متعددی در مورد مسائل ابری تولید کرده است. این عامل توسط گروه کاری Cloud جایگزین شده است و مسائل مربوط به استانداردهای ابری را از طریق گروه کاری Cloud خود حل می کند.

DMTF

DMTF به گزارش وبسایت راه فناوری در باره فضای ابری و نقش آن در تکنولوژی، از مدیریت فناوری های موجود مانند ابر با توسعه استانداردهای مناسب پشتیبانی می کند. گروه‌های کاری آن، مانند Open Cloud Standards Incubator، Cloud Management Working و Cloud Auditing Data Federation، به مسائل ابری با جزئیات بیشتری در حوزه قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری می‌پردازند.

ETSI در درجه اول استانداردهای مخابراتی را توسعه می دهد. از جمله فعالیت ‌های متمرکز بر فضای ابری آن را می‌توان به کمیته فنی CLOUD، ابتکار هماهنگی استانداردهای ابری و انجمن جهانی فناوری بین ابری اشاره کرد که هر کدام به مسائل مربوط به فناوری ابری می‌پردازند.

OGF استانداردهایی را برای محاسبات شبکه، ابر و شبکه های دیجیتال پیشرفته و فناوری های محاسبات توزیع شده توسعه می دهد. از جمله فعالیت‌ های متمرکز بر ابر، رابط محاسباتی باز ابری است که چندین مشخصات عملیاتی ابری، از جمله مشخصات هسته OCCI و پسوند زیرساخت OCCI را توسعه داده است.

OCC که قبلاً به عنوان کنسرسیوم ابر باز شناخته می شد، مدیریت محاسبات ابری و داده های مشترک را برای پشتیبانی از انواع ابتکارات تحقیقاتی دانشگاهی و علمی فراهم می کند.

نتیجه گیری:

امروزه بسیاری از استانداردهای موثر در حوزه قراردادهای الکترونیکی در رایانش ابری را برای امنیت، فناوری ابر، اینترنت اشیا، فناوری‌های محتوا و مدیریت اضطراری توسعه می‌دهند. معمولاً توسط توسعه دهندگان سیستم های ذخیره سازی ابری استفاده می شود، یک رابط برای دسترسی به فضای ذخیره سازی ابری و مدیریت داده های ذخیره شده در منبع ابری تعریف می کنند. TM Forum یک کنسرسیوم جهانی از شرکت های فناوری است که یک پلت فرم مشترک برای رسیدگی به مسائل فناوری فراهم می کند. ابتکار خدمات ابری آن منبعی را برای توسعه استانداردهای ابری فراهم می کند تا توسط شرکت های فناوری و کاربران به طور یکسان مورد استفاده قرار گیرد.امتیاز بدهید :

| امتیاز : 0
موضوع : | بازدید : 3516
برچسب ها :